"ÇÖZÜM ODAKLI, HESAP VEREBİLEN, ŞEFFAF, GÜLER YÜZLÜ BİR İDARE TARZI OLACAK”

Eklenme Tarihi: 18 Ağustos 2023, Cuma - 10:38   Okunma Sayısı: 428490
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ım imzasıyla yayınlanan valiler kararnamesiyle Sinop Valiliğine atanan Dr. Mustafa Özarslan görevine başladı. Vali Özarslan “Bütün kamu hizmetlerimizi "vatandaş odaklı" yürüteceğiz. Çözüm odaklı, hesap verebilen, şeffaf, güler yüzlü bir idare tarzı olacaktır.” dedi.

Son valiler kararnamesi ile Sinop Valiliğine atanan Dr. Mustafa Özarslan görevine başladı. Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları ve kurum amirleri tarafından karşılanan Vali Özarslan, karşılama töreninin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

9 Ağustos 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Nilüfer Kaymakamlığından Sinop Valiliğine atandığını hatırlatan Vali Özarslan, “Üç tarafı denizle çevrili, doğal bir liman şehri olan, sahilleri, tarihi yapıları ve denizle/ormanın (yeşil ile mavinin) birbirini kucakladığı Sinop’umuz da göreve başlamanın heyecanını ve onurunu yaşıyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya'ya tevdi ettikleri bu onurlu görev için şükranlarımı arz ediyorum. Karşılama nezaketinde bulunduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin çok farklı noktasında ve bölgelerinde Mülki İdare olarak görev yaptım. Memleketimizin her köşesi cennetten bir parçadır. Her köşesine hizmet etmek büyük bir onur ve şereftir.” dedi.