CIA Belgeleriyle Zihin Kontrol Operasyonları

Köşe Yazarı: DOĞAN ÖZDEMİR   Eklenme Tarihi: 30 Temmuz 2023, Pazar - 18:45   Okunma Sayısı: 481158

Ülkemizdeki resmi kuruluşlarımızın kılcal damarlarına kadar giren Gülen Hareketinin değişik açılardan deşifre edildiği kitap, bildiklerimizin yinelenmesi yanında şaşırarak okuyacağımız kadar ayrıntılarla da dolu…

3 bölüm halinde düzenlenen kitapta, 1. Bölümde AKP’li ve FETÖ’cü bir kişi üzerinden kurgulanan FETÖ borsasının nasıl işlediğini örnek ve sonuçlarıyla okuyoruz. “İçlerinde kimler yok! Ülkede iktidar olan AKP’nin eski İzmir İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş, İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Kudret Dikmen ve suç örgütü lideri Serkan Kurtuluş. Bu isimler nasıl mı yan yana geldi? Sırayla anlatalım” diyerek borsa açıklanmaya başlıyor.

“Örgüt, kendine karşı harekete geçilmesinden önce Emniyet içerisindeki adamları tarafından bilgilendiriliyor, ardından gerekli tedbirleri alıyordu. Suç örgütü bu yöntemi aynı zamanda haklarında FETÖ soruşturması olan işadamlarının güvenini kazanarak ‘Sizi bu soruşturmadan kurtaracağız’ vaadiyle çıkar sağlamak için de kullanıyordu.”

“Tek bilinen şey ise Ahmet Kurtuluş’un hapisten çıktıktan sonra yakın çevresine ‘Konuşacağım. Her şeyi anlatacağım’ dedikten sonra şüpheli bir şekilde öldürülmesi olacaktı.”

“Bağış isteme işinde de CB Tayyip Erdoğan’ın adını kullanarak yaptılar. Nasıl mı? ‘Sayın CB’mız Ensar Vakfı’nı sever, değer verir. Buraya bir miktar yardım yapacağız. Birkaç hafta içinde sorunlar ortadan kalkacak. Sen ilk başta 3 milyon dolar bağış yap. Sonra bakarız’ dediler. Tam bir borsa! Ahmet Küçükbay şoke oldu. Dahası da var. Bağışı da nakit istediler! Şimdi Küçükbay’ın oğlu Akif’e dönelim. İşte tam burada Akif Küçükbay’ın anlatımları FETÖ’den kurtarma yalanlarıyla insanların nasıl dolandırıldığı daha da netleşiyor.”

2. Bölüm “TSK içindeki dinciler” bölümü ele alınıyor. Prof. Dr. Esergül Balcı’nın çalışmasına yer veriliyor. “Polis Akademisi’nin ‘Yeni nesil terör: FETÖ’nün analizi’ raporunda FETÖ-IŞİD benzetmesinin yanı sıra FETÖ’den boşalan yerlere devletin içinde örgütlenmeye hevesli başka grupların geçmesinin engellenmesi gerektiği de anlatılacaktı.”

“Cihat anlayışı, Ortadoğu toplumlarında silahla din için savaşmayı içermektedir. Eğitimdeki değişmeler de bu amaç için yapılmaktadır. Bu bağlamda tarikatlarla yapılan işbirliği de bunun bir parçasıdır. 2023’e kadar hedef; itaatkâr, sorgulamayan, düşünmeyen, yaratıcı olmayan, estetik ve sanattan uzak her şeyi kabul eden, şükreden, geleceği bu dünya yerine ahirette arayan nesiller yetiştirmektir.”

Türkiye’de belli başlı 30 tarikat silsilesi ve bunların 400 kolu bulunmaktadır. Sadece İstanbul’da 445 tekke faaliyetlerini açıktan sürdürmektedir. Çoğunluğu İstanbul, Siirt, Diyarbakır, Mardin, Adıyaman, Batman, Van, Hakkâri, Şırnak, Ağrı, Muş, Bitlis, Gaziantep ve Şanlıurfa olmak üzere 800’ün üzerinde faal medrese bulunmaktadır.”

3. Bölümde ise “Üniformalı sanıklar” anlatılıyor. Yazılı ve görsel basında yüzlercesinin adını gördüklerimizin bir kısmı burada yer alıyor. Bilgilerimizi tazelemek adına okumaya değer bir kitap, hele bu seçim döneminde kendilerini sütten çıkmış ak kaşık gösterenleri anlamak açısından…

İyi okumalar dileği ile. (22.4.2023)

 

CIA Belgeleriyle Zihin Kontrol Operasyonları
Osmanlı Ve Cumhuriyet Tarihi’nde Kürt İsyanları Kitabın Yazarı: Murat SOYLU (Halk Kitabevi, 2021, 151 Sayfa)
Bu Dünyadan Mahzuni Geçti
İçtihad Kapısı
İkinci Adam
Liyakat Kitabın Yazarı: Candaş Tolga IŞIK (Kırmızı Kedi Yayınları, 3. Baskı-Nisan 2022, 118 Sayfa)
SS
SON NEFESTE SON SAVUNMA
Roboski
Toprak Ana
Bir Delinin Güncesi
Yaklaşan Kasırga
Amazonlar
GÜNEŞİN SOFRASINDA SÖYLEŞİLER
AMAZON RÜYASI SİNOPE
SARIKAMIŞ GERÇEĞİ-BEYAZ ÖLÜM Kitabın Yazarı: Hanri BENAZUS (Sözcü Kitabevi, I. Baskı-Kasım 2020, 409 Sayfa
Derneğimizin iki şairi ve iki kitap
İkinci Adam
Altın Ölüm
Tiamat
Eylül Yalanları 12 Eylül 1980 Anıları
Yanardağın Üstündeki Kuş (Toplu Şiirler)
Bir gün, gece
Milli Mücadele Işığında Türkiye Kitabın Yazarı: Barış DOSTER (Halk Kitabevi, 2020, 168 Sayfa)
Aganta Burina Burinata
Cemal Süreya
Metin AKPINAR Sahneye Adanmış Bir Ömür
Ahmed Arif Terk etmedi sevdan beni
ÖRS Nesnelerin dili
SUYU ARAYAN ADAM
İsyan
Altın Girdap
Tarık Akan
Duvar
Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları-2 Şirketokrasi
FETÖ Borsası
Ortadoğu’da Büyük Tiyatro Siyasal İslam’ın Çöküşü
Yeni Tarım Düzeni
Anka Kuşu
Hasan Hüseyin Korkmazgil Yaşamı, Sanatı
Herkes işinde gücündeydi
Beşli Çete
Hilalin Gölgesinde Türk’ün Tarihi
Tarihi Belgelerle Ermeni Soykırım Yalanı
Katar İstanbul Çılgın Bir Kanal Hikâyesi
Tek Adam Mustafa Kemal 1922-1938, Cilt: 3
Var Mısın? Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler Kitabın Yazarı: Doğan CÜCELOĞLU (Kronik Kitap, 22. Baskı-Eylül 2022,319 Sayfa)
KOD 2023
reklam

HABER ARŞİVİ


KÖŞE YAZARLARI